Marinerade jordgubbar och körsbär med fläderkräm.

Linnéas marinerade jordgubbar och körsbär är ett måste till midsommar. Den himmelska fläderkrämen är verkligen pricken över i!

Marinerade jordgubbar och körsbär med fläderkräm

0 h 40 min

Linnéas marinerade jordgubbar och körsbär är ett måste till midsommar. Den himmelska fläderkrämen är verkligen pricken över i!

Vin till marinerade jordgubbar

Recept: Linnéa Seidel

Ljummen laxsallad med sesam och rödlöksvinägrettLjummen laxsallad med sesam- och rödlöksvinägrett.

En somrig och lättsam rätt på midsommarbordet är denna ljumma laxsallad tillsammans med dess goda rödlöksvinegrette.

Läs mer
Friterad färskpotatis med citrussillFriterad färskpotatis med citrussill.

Det här är en ny variant på klassikern sill och potatis. Friterad färskpotatis möter fräsch och läcker citrussill!

Läs mer
Rabarber- och jordgubbsglacerade revbensspjäll med rotfruktskakorRabarber- och jordgubbsglacerade revbensspjäll med rotfruktskakor.

En rätt som får det att vattnas i munnen på den mest kräsmagade gästen runt midsommarbordet.

Läs mer
Drinkar med smak av sommar15 drinkar med smak av sommar.

Fläder, rabarber och citrus är tre smaker som hör sommaren till. Här listar vi 15 goda och somriga drinkar som alla passar bra på sommarfesten eller trädgårdshänget.

Läs mer