Sunny Tonic.
En fräsch och solig drink som lyser upp vintermörket och för tankarna till Valencia. Bjud in och avnjut med vänner i vinter.
Läs mer »En fräsch och solig drink som lyser upp vintermörket och för tankarna till Valencia. Bjud in och avnjut med vänner i vinter.
Läs mer »Årets Blossa är äntligen här med fina smaker av solmogna apelsiner och traditionella glöggkryddor. Glöggen passar utmärkt i en fräsch spritz som vi kallar för Valencia Spritz.
Läs mer »En bubblig drink med ljus rom, mynta, lime och sockerlag som passar utmärkt som fördrink. Festlig att garnera med limehjul och kvistar av mynta.
Läs mer »En frisk och fräsch vit sangria baserad på cava, flädersaft och fruktsoda funkar perfekt att servera i karaffer eller som bål. En bubblande och somrig drink.
Läs mer »Negroni Sbagliato är en vidareutveckling av den klassiska drinken Negroni med mousserande vin istället för gin. Se recept och video hur man blandar den här.
Läs mer »En härlig sommar-spritz baserad på en Vermouth som har lite mer komplex smak med bittra inslag och vanlij. Perfekt till en ost eller charkbricka.
Läs mer »True Julep är en cocktail med Xanté och True Colours Cava som passar perfekt till alla slags firanden!
Läs mer »En oerhört somrig och trevlig drink som passar perfekt som aperitif till sommarens festligheter.
Läs mer »Den klassiska brunchdrinken Mimosa blandar du enkelt med apelsinjuice och mousserande vin. Du kan givetvis också göra din egen version med andra fruktjuicer men här får du ett traditionellt recept som alltid funkar.
Läs mer »Xanté Sour Spritz är en perfekt drink när du vill lyxa till välkomstbubblet. Gott, mousserande och med en härlig päronsmak.
Läs mer »Här får du tips på hur du enkelt kan hotta upp din sangria. Genom att tillsätta riktigt kallt mousserande får du en härligt somrig fördrink.
Läs mer »Den här tjusiga drinken serverades på NK Galan och blev mycket uppskattad. Prova att göra den själv, perfekt som fördrink!
Läs mer »French 75 är en riktig klassiker i cocktailvärlden. Här får du ett säkert recept som är svårt att misslyckas med.
Läs mer »Har du testat det senaste inom glöggtrenden? Glubbel är den nya drinken som förgyller julmyset.
Läs mer »Bellini är en av Italiens mest kända cocktails och görs på Prosecco och vita persikor (succo di pesca). Vill man göra det enkelt för sig köper man färdig persikojuice.
Läs mer »