Vegansk milkshake med banan och choklad.

Tina Shine gillar att twista till saker och testar att göra vegansk milkshake på lite olika vis men med några klassiska smak-kombos som aldrig går fel - här banan-choklad.

Bananmilkshake

4

2 h 30 min

Tina Shine gillar att twista till saker och testar att göra vegansk milkshake på lite olika vis men med några klassiska smak-kombos som aldrig går fel - här banan-choklad.Basen i milkshaken är alkoholfri och valet är ditt om du vill ha alkohol i eller inte — men skippar du alkoholen behöver du öka på sötman eftersom likören utgör det söta inslaget. Du kan till exempel ha i agavesirap efter smak och behag.

Fernet Branca

Fratelli Branca


Fratelli Branca producerar ett tiotal spritsorter, men framför allt de klassiska och världskända likörerna Fernet-Branca, Brancamenta och Borghetti.

Läs mer